Вимоги до зображень

Picture
Отримані матеріали обробляються на комп’ютерах PC.
Макети приймаються на таких електронних носіях: на зовнішньому носії з USB-інтерфейсом.
Також файли можна надіслати на електронну адресу типографії, файлообмінник.  У разі не виконання вимог макет вважається некоректно підготованим і не пройде автоматичну перевірку.

 Вимоги до форматів файлів

– Adobe Acrobat
– Adobe Illustrator (*.pdf,*.ai,*.eps);
– Adobe InDesign(*.pdf,*.indd).
– Adobe PhotoShop (*.pdf,*.psd,*.tiff);

У разі використання формату *.jpeg для растрових зображень варто пам’ятати, що ступінь стиснення досягається за рахунок втрати якості зображення; застосування форматів *.gif, *.bmp, *.pict, а також зображень, що розміщені у верстку через “буфер обміну”,  недопустимо.

Вимоги до векторних зображень

Приймаються векторні зображення, підготовлені у програмах Adobe Illustrator CSCS5, CorelDraw 9.0-16.0.

Усі шрифти, що використовуються, необхідно перевести у криві.

Бітові (растрові) зображення у програмі  Adobe Illustrator в ілюстрацію не включати, тримати на зв’язках (links) і передавати в окремому каталозі. У програмі  CorelDraw растрові зображення необхідно обов’язково включати в документ.

У разі розміщення в документах CorelDraw файлів у форматі Adobe Photoshop – PSD – файлів і застосування спеціальних ефектів програми   CorelDraw — лінзи, тіні, прозорість, свічення, спеціальні заливки, їх необхідно раструвати.
В іншому випадку за їхнє некоректне перетворення друкарня відповідальності не несе.

У разі використання ефектів тіні, прозорості, свічення й т.п. у програмі  Adobe Illustrator необхідно застосувати до них операцію Object/Expand Appearance.


Вимоги до растрових зображень

– Бітові (растрові) зображення приймаються у форматах TIFF, EPS (encoding ASCII, Binary) із розширенням  225-300 dpi (у реальному розмірі) у кольоровій моделі  CMYK без додаткових каналів (alpha-channels);
– всі слої, що використовуються, потрібно об’єднати в один слой (команда Layer/Flatten Image);
– у разі використання растрових об’єктів із розширенням понад 300 dpi відбувається автоматичне зниження розширення до 300 dpi, у результаті такого перетворення можливе зниження якості зображень (погіршення різкості, зміна кольорового тону й т.п.). У такому випадку друкарня претензій щодо якості растрових зображень не приймає.

УВАГА! Текст у растрі має “розмиті” краї літер і виходить нечітким під час друку.